wtorek, 7 lipca 2015

Antresola czyli dodatkowe piętro w pokoju dziecka

Uwielbiam oglądać projekty domów, piękne wnętrza, wizualizacje. Właściwie mogłabym to robić godzinami. Nigdy nie mam dość. Chciałabym pokazywać Wam czasami to, co mnie inspiruje, o czym marzę, lub to co pomoże Wam wypełnić puste ( jeszcze) przestrzenie w mieszkaniach czy domach.
Na pierwszy rzut idzie ANTRESOLA.

 Nie mam tutaj na myśli łóżka piętrowego, a dodatkowe piętro w dziecięcym pokoju. Sprawdzi się zarówno w małych pokojach, gdzie dzięki antresoli wygospodarujemy dodatkowe miejsce na szafę czy miejsce do zabawy lub nauki, ale również w dużych pokojach, gdzie antresola podzieli pokój na strefę dzienną i bardziej intymną- nocną.
Jeśli planujecie stworzenie antresoli w pokoju dziecka, dobrze wziąć to pod uwagę już na etapie planowania/ wyboru projektu domu. To wiele ułatwi i nie przysporzy tak wiele przeróbek po zakończeniu prac. Antresola świetnie sprawdzi się w przypadku wysokich wnętrz, dobrze więc, zamiast strychu zaplanować wysokie pomieszczenia na piętrze, a stropy i belki dodadzą ciepła i przytulności wnętrzu.W przypadku dzieci, należy zabezpieczyć zarówno wejście na nią ( zwykła drabinka nie jest odpowiednia do pewnego wieku) jak i samą powierzchnię, tak by dziecko wychylając się nie spadło z góry.

Najlepiej też antresolę zaplanować w miejscu, gdzie znajduje się okno. Pamiętajcie, że ciepłe powietrze zawsze unosi się do góry, tak więc antresola w lecie może się okazać dosyć nagrzanym ( nie tylko od dachu) miejscem, gdzie dziecko nie będzie w stanie spędzać czasu czy spać. Okno powinno być zabezpieczane ( np. kluczyk). Okno w obrębie antresoli zapewni też światło, niezbędne np do czytania.

Ta antresola, to mój faworyt :)


Jeśli zamiast schodów, instalujesz drabinkę, pamiętaj o odpowiedniej instalacji. Runięcie na podłogę wraz z drabinką, niekoniecznie musi się skończyć jak na amerykańskich filmach: kupą śmiechu...


   pic. pinterest

Jeśli znajdziecie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na antresolę w pokoju dziecięcym, podsyłajcie linki :)

2 komentarze: