piątek, 18 grudnia 2015

Napkin rings Christmas DIY


Przygotowania do świąt idą pełną parą. Poza dekoracjami w domu, choinką i prezentami, warto zadbać o odpowiednią dekorację stołu. Mam dla Was dzisiaj propozycję ozdoby, która upiększy każdy wigilijny i świąteczny stół. Jeśli przy waszym świątecznym stole zasiada wiele osób, zakup tej niby drobnostki staje się większym wydatkiem, których przed świętami jest wystarczająco dużo.


Jedna obrączka do serwety, bo o niej tu mowa, kosztuje od 12zł wzwyż. Biorąc pod uwagę fakt, że przy świątecznym stole spotyka się zwykle cała rodzina, więc zakup co najmniej kilkunastu obrączek, nie jest małym wydatkiem. Do tego tańsze wersje to zwykle kawałek metalu, ewentualnie ozdobiony pseudo- kryształem, nie jest niczym oryginalnym.
Mam dla Was propozycję przygotowania obrączek tanich,  ale i efektownych. Bez względu na to czy macie zdolności plastyczne czy też nie, satysfakcja gwarantowana :)
Propozycja 1

Potrzebne będą:
- rolki z papieru toaletowego :)
- dowolne wstążki, tasiemki, taśmy, sznurki,
- dowolne ozdoby ( mogą to być tzw scrapki- znajdziesz je w sklepach plastycznych, na działach z ozdobami świątecznymi lub na allegro (ja gwiazdki kupiłam w osiedlowej kwiaciarni),
- klej na gorąco ( lub normalny uniwersalny),
- kreatywność :)

Rolkę papieru tniemy na równe części, owijamy ciasno dowolnymi tasiemkami, wstążkami, filcem.
Pamiętaj aby początek i koniec tasiemki przykleić klejem. Jeśli to możliwe, owiń lub oklej również środek obrączki, aby na talerzu nie było widać kawałka rolki po papierze toaletowym ;)
Przyklej dowolne ozdoby, mogą być takie same, ale możesz też pomieszać wzory, jeśli nie masz np 12 szt jednakowej ozdoby, połóż je naprzemiennie na talerzach, aby nie wyglądały na przypadkowe i "nie do pary" :)
Możesz też do obrączki przykleić gwiazdkę z pierniczka, lub otoczoną jednolitą tasiemką obrączkę, zanurzyć z jednej strony częściowo w kleju, a następnie w wysypanym na talerzyku brokacie. Odłóż do wyschnięcia. Dla utrwalenia, spryskaj lakierem do włosów. 
Właściwie, ogranicza Cię tylko kreatywność :)


Propozycja 2

potrzebne będą:
- glina ( najlepiej rzeźbiarska/samoutwardzalna- po wyschnięciu ma biały kolor). Ja kupiłam glinę w sklepie Nanu-Nana. 
- ozdoby choinkowe, scrapki, 
- tasiemki, brokat, lakier do włosów
- pigment
- kawałek koronki lub kawałek starego swetra
- klej
- kreatywność

Kawałek gliny wałkujemy do pożądanej grubości i szerokości, możesz wyciąć równo nożem prostokąt lub pozostawić tak jak rozwałkujesz, przez co każda obrączka będzie miała oryginalny kształt. Na rozwałkowanej glinie "odbij" np kawałek koronki lub swetra, który ma ciekawy "splot".
Jeśli masz pigment ( możesz też pokruszyć stary cień do powiek), delikatnie nałóż pędzelkiem pigment na formę z gliny, pigment ładnie wydobędzie kształty koronki odbitej na obrączce.Nałóż pasek na rolkę papieru toaletowego, co pomoże Ci nadać kształt i złącz końce. Pozostaw do wyschnięcia, jeśli nie masz wystarczającej ilości rolek, możesz po kilku minutach wyjąć rolkę i założyć na nią kolejny pasek gliny. Połóż na kaloryferze do wyschnięcia, w takiej pozycji jakbyś stawiała rolkę, aby uniknąć odkształcenia.  Jeśli nie użyłaś pigmentu, gdy obrączka wyschnie możesz ją pomalować na dowolny kolor lub posmarować klejem i posypać brokatem. Spryskaj lakierem dla utrwalenia. Gdy obrączka wyschnie, możesz ozdobić ją dowolnymi elementami. Ja połączyłam ją z tasiemkami, kupionymi w pasmanterii i TkMaxx'ie. Pamiętajcie, że wcale nie musicie mieć zdolności manualnych czy plastycznych aby wykonać takie rzeczy. Właściwie nawet nie powinniście, bo im talent mniejszy tym większa satysfakcja i radość :)

Dajcie znać, czy podobają Wam się wpisy z drobnym DIY :)

Pięknego Stołu Wigilijnego Wam życzymy! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz